Čo sme zač a čo robíme keď ...........

Sme skupina ľudí, ktorých záujmom je príroda a hľavne zábava a aktívny oddych. Aj keď si každý povie veď zlatokopi sú ........

 

                               Zlato je zlatokopa sen,

                               ktorý si svoje zrnko hľadá,

                               je to ten krásny sen,

                               ktorý každý v sebe skrýva!

 

    Zlato tento sen mnohých ľudí, ktorý zdobí ľudské bohatstvo ale zároveň je to neprekonateľný kov. Omotal hlavu mnohým ľudským pokoleniam už od dôb keď začal byť človek človekom. To sa stalo aj mne a aj mojím známym. Len jeden rozdieľ sa nachádza medzi nami a ľuďmi, ktorí majú zo zlata svoju modlu. My robíme zlatokopectvo ako koníček. Tento koníček sme spojili s pobytom v prírode a túlaním sa.

Ako to všetko vzniklo? Je to jednoduchá odpoveď. Už od malička som mal sklony utekať do lona prírody. Tu som rozmýšľal nad príbehmi ktoré som čítal od rôzných autorov a to od divokého západu až po blízky východ. Začal som pomali skúmať čaro našej prírody a v tom to prišlo. Môj záujem o prírodu som potom predával aj mjím dvom chalanom. Jedného dňa mi starší syn povedal, že ide na súťaž v ryžovaní zlata. Sprvoti som sa mu smial ale postupom rokov som na tohto koníčka dostal chuť a myslím že na staré boľavé kolená a kríže som urobil veľmi dôležité rozhodnutie. Zamiloval som sa do zlatokopectva a nájsť si jednu zlatinku v potoku alebo v rieke je ako balzam na boľavé srdce. Preto sa stalo zlatokopectvo a túľanie sa prírodou dôležitým prvkom v mojom živote.    

 

Ako na zlato?

 

Keď človek začne hľadať vo vyhladávačoch ktorých je na internete neúrekom o zlate nájde mnoho návodov ako a kde si zaryžovať. Preto som sa rozhodo to úplne skrátiť a neopisovať už opisované. Chcem však iba dodať, že ak nájdete svojú prvú zlatinku buď Vás to chytí alebo sa pousmejete.

 

Teraz sa trochu predstavím.

 

Moje meno lepšie povedané prezývka je TULAJBEJ. Mnohý zo života ma poznajú a však na dôvažok aspoň základné informácie. Som ročník 1949 a narodil som sa v Bošanoch. Roky ubiehali a presťahoval som sa za prácou do Prievidze, kde som zostal. Mám dvoch synov a samozrejme aj manželku. V Prievidzi už bývame takmer 40 rokov. Moje záľuby ako som už popísal sú túlanie po prírode, zlatokopectvo a samozrejme k tomu patria aj mineráli a drahé kamene. Som členom Čachtického mineralogického klubu, Občianského združenia Hornonitianski zlatokopovia, som vedený aj ako Tramp samotár, bol som členom Slovenskej asociácie zlatokopov.

                                                                         

 

Ďalej by som chcel predstaviť aj mojích kamarátov s ktorými máme nielen spoločného koníčka ale aj myšlienkové pochody a na ktorých sa môžete obrátiť.

 HEJKAL je môj prvorodený syn, ktorý sa narodil v  znamení raka v roku 1972. Býva v Prievidzi  je ženatý a má syna. Jeho koníčkom je a tom som rád, tiež zlatokopectvo. Zúčastnil sa spolu so mnou niekoľkých súťaží v ryžovaní zlata a išlo mu to viac ako dobre. Je tiež vyznávačom Airsoftu a spolu s Bubom sa venujú tomuto koníčku. 

 

foto doplním

 

BUBO je môj druhorodený syn, ktorý sa narodil v znamení panny roku 1973. Počas svojho života som ho viedol k prírode čo mu aj zostalo a rád sa túla a pozoruje prírodu. Koníčky má tiež rôznorodé od zlatokopectva cez peknú fotografiu (má talent na fotenie a využíva ho) až po túlanie prírodou. Odkedy sa presťahoval z Prievidze do Drietomy objavil záľubu v adrenalinovom športe zvanom Airsoft (jeho zbraň je AK 47).   

 

 

 

 

BZUČO tento náš spoločný kamarát je narodený v roku 1971. Je to dobrý rok a hľavne dobrý pre trampov a tulákov. Je ženatý a má dve deti, ktoré v prírode vedia prežiť už od mala. Bzučo je členom OZ SEVERKA ktore vydáva časopis pre Trampov a milovníkov prírody z rovnakým názvom ako OZ čiže Severka. Ďalej je členom OZ Hornonitrianski zlatokopovia a je vedený ako Tramp samotár.

 

 

 

 

GUSTO je kamarát, ktory už od základov ryžovania zlata chodieval s nami na rôzne súťaže. Ťažko je ho zaradiť do niektorej organizácie no myslím že je to samostatná jednotka. Je jeden zo základateľov klubu Zlatokopi Horného Ponitria v roku 1995. Aj keď jeho blíženecký kalendárny rok 1969 nebol dostatočne bohatý ukazuje sa ako správny chlap na správnom mieste.

 

 

 

VLADIMÍR alias Kronikár alias Duchovný nás vždy poteší svojou nielen duchovnou prítomnosťou. Od svojho štúdia na výške (to znamená na vysokej škole nie na 5-6. poschodí) ho zaujalo zlato a zlatokopectvo, čo ma na príčine jeho spolužiak Dušan. Sporadický sa zúčastňuje akcii ale o to viac ho vidiet vzadu. Kde ako organizátor nielen zlatokopeckých ale aj iných záujmových akcií má množstvo nápadov. Ako ryba vo vode sa cíti v OZ Hornomitrianski zlatokopovia (kde je jedným z hlavných zakladateľov) ale aj v iných organizáciach, ktoré sa zaoberajú prírodov. Okrem iných aktivít a práce s ľuďmi je i počítačový odborník a stále zamilovaný milovník kníh, muziky a krás života.

 

 


 

Doplnim Vás postupne!!!!!

.